Endokrynolog Miechów - poradnia endokrynologiczna

 
 

specjalista endokrynologii, internista

dr n. med. Jerzy Hohendorff

Lek. Jerzy Hohendorff jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
W zakresie jego zainteresowań znajdują się zaburzenia endokrynologiczne i metaboliczne, w szczególności zaburzenia funkcji tarczycy, cukrzyca, otyłość. Od początku drogi zawodowej zdobywa doświadczenie w Oddziale Klinicznym Chorób Metabolicznych i Diabetologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W 2019 r. zdał Państwowy Egzamin Specjalizacyjny w dziedzinie chorób wewnętrznych. W 2022 r. ukończył szkolenie z endokrynologii realizowane w Oddziale Klinicznym Endokrynologii SU w Krakowie.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.


W 2020 r. z wyróżnieniem obronił pracę doktorską. Obecnie pracuje jako adiunkt w Klinice Chorób Metabolicznych Collegium Medicum UJ, gdzie łączy pracę badawczą z prowadzeniem zajęć ze studentami. Jest autorem licznych publikacji naukowych w diabetologicznych i endokrynologicznych czasopismach międzynarodowych. Wyniki prowadzonych badań regularnie prezentuje na krajowych i międzynarodowych konferencjach. Został dwukrotnie uhonorowany Grantem Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz nagrodą za najlepszą publikację w dziedzinie diabetologii.


Jako cele terapeutyczne stawia nie tylko kontrolę choroby i zapobieganie rozwojowi powikłań przewlekłych, ale także minimalizowanie wpływu choroby na jakość życia.

Poradnia endokrynologiczna Miechów


● Zaburzenia hormonalne
● Choroby metaboliczne
● Nadczynność, niedoczynność tarczycy
● Hashimoto
● Guzy tarczycy
● Insulinooporność
● Cukrzyca
● Stan przedcukrzycowy
● Choroby tarczycy
● Choroby wewnętrzne
● Diabetologia
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość przeglądania.